Recenze Staropramen světlý

0
3.5/10

Staropramen je českou dvojkou na trhu – toto dosti vypovídá o pivní kultuře v našem státě. Další případné úvahy nechám na vás. Plusem je, že Staropramen vše pravdivě uvede na etiketě – včetně tetrahopu a sycení CO2.

Barva

bledá zlatá, pivo čiré

Pěna

bílá, řidší, roztrhala se na cáry

Vůně

chmelová, trocha obilí a sladu kdesi v dáli

Chuť, říz

Úvod méně liběji chmelový (skoro mám chuť napsat samý extrakt) a mírně vodový. Po chvíli se přidává nasládlost s trochou obilí. Při dalších doušcích se nasládlost stává poměrně protivnou. Střed vodovější, mírně sladový a obilný. Dojezd o odeznívání nasládlosti, chmelová hořkost až na samý závěr a velmi nenápadně. Ve složení nalezneme mj. izomerizovaný chmelový extrakt, maltózový sirup, CO2 a ječmen. Říz střední, tělo prázdnější, pitelnost problematická.

Vzhledem k faktu, že jsem poslední lahvový výčepní Staropramen požil před 5 lety a dle mých poznámek atributy piva vůbec neseděly, zašel jsem si i na čepovanou verzi – úvod chutí plný vody a trochy pasterace, vnímatelný i slabý chmel i slad s trochou obilí. Prakticky jen nasycená voda s kapkou alkoholu, obilí a tunou CO2. Že by markantní rozdíly byly způsobeny tím, že jsem na Moravě a zde tuto položku vaří Ostravar?

Komentáře a hodnocení