Recenze Staropramen nefiltrovaný

0
3.5/10

Byl jsem vcelku zvědav na tento počin z pivovarů Staropramen – raději jsem od piva moc neočekával a udělal jsem jen dobře. V pivu by mělo být použito 34% pšeničného sladu. Celý projekt bych se nebál označit za propadák – nevýraznost, bezkrevnost a vyčnívající vodovost vzorku mi hodně připomínaly marketový weizen Grafenwalder, který distribuuje jeden náš velký obchodní řetězec. Jsem však přesvědčen o tom, že díky obrovské marketingové masáži se na našem trhu ujme a najde si své místo i obdivovatele. Za sebe mohu však říci, že toto moje první setkání s tímto pivem je zároveň i posledním.

Poznámka pro puntičkáře: Pivo jsem pil z ležákovské sklenice – na festivalu se pivo čepovalo do kelímků a mně se nechtělo s sebou tahat křehčí weizenovskou sklenici. Do jaké sklenice by se vlastně tento hybrid (jak jej trefně pojmenoval Jirka Kaňa ve svém blogu) měl nalévat?

Barva

okrová, pivo kalné

Pěna

bílá s jemnými bublinkami, trvanlivá – vydržela po celou dobu konzumace

Vůně

banánová s kvasnicemi, trocha koriandru v pozadí

Chuť, říz

Nástup chutí poměrně zajímavý – vodově banánové sladové tělo je vcelku nevýrazné a mdlé. Sladovost je krátká a prázdnějšího rázu. Chmelová hořkost kratinká a jen na konci celého chuťového zážitku, což by odpovídalo pivním stylu weizen. Kvasničný buket uzavírá celý chuťový vjem. Říz piva překvapivě vysoký – pivo hodně nasycené a dost nadýmalo. Při dalších doušcích se mírně zvyšovala nasládlost sladového těla v pivu. Ve složení přítomny chmelové produkty, jablečný a koriandrový extrakt.

Komentáře a hodnocení