Recenze Starobrno Modrá Kometa

0
3.0/10

Autorem receptu je bývalý sládek Tomáš Pluháček. Modrá Kometa by měla býti pivním speciálem určeným pro fanoušky hokejového týmu HC Kometa Brno. Je mi vás kluci a holky (fanouškové a fanynky) líto, když toto chcete pít, nebojím se tento produkt zařadit mezi reklamní splašky.

Barva

temně modrá (jako naředěný inkoust), pivo čiré

Pěna

namodralá s tmavšími ostrůvky modré, jemná, stabilní, trhala se i částečně kroužkovala

Vůně

slabá sladová, borůvky (spíše borůvkové slupky)

Chuť, říz

Nástup chutí lehce zatlumeně zatrpklý až tříslovinový. Je to velmi specifické. Ve středu vjemu se nachází nevýrazné sladové tělo, které se projeví jen krátce, aby vše bylo zakončeno hořkostí, která (už tradičně) ulpívá. Sladové tělo je průměrně plné, říz vyšší. K hodnocení pitelnosti – nedobrá, na pivu není nic, co by vás pobízelo k další konzumaci. Ve složení nalezneme mimo tradičních surovin – chmelový extrakt, glukózový sirup, upravený chmel a rostlinný extrakt.

Dlouho jsem si lámal hlavu s oním borůvkovým odstínem, který by dle tiskové zprávy Heinekenu měl být nasládlý. Je to samozřejmě nesmysl – chuťově mi to připomínalo slupky z borůvek popř. modrých hroznů a žádná nasládlost se prostě nekonala – což také vysvětluje přítomnost glukózového sirupu, který Starobrno běžně nepoužívá.

Komentáře a hodnocení