Recenze Sentický Kvasar 12º

0
7.07.0/10

Je to první vzorek zde na serveru PR, který je recenzován v PET láhvi, tak tedy něco o PET lahvích v pivovarnictví.

Stalo se velkou módou prodávat piva v PET lahvích, pivní giganti se doslova předhánějí a tento segment pivního trhu je na obrovském vzestupu přesto, že ostatní segmenty (prodej piva ve skle i sudech klesá). Patřím mezi odpůrce plastu a takové pivo nekupuji. Pro mě je to doslova znásilňování pivní kultury.

Jak může tedy recenzovat pivo v plastu(?) – ptáte se teď jistě. Je to prosté – PET láhve s oblibou a kvůli úspoře používají i minipivovary a navíc, taková PET je výborná pro přepravu točeného piva, pokud jste řidič a nemůžete si pivo dopřát přímo v pivovaru. Ano – je to tedy taková z nouze ctnost a pro tyto vyjímečné případy i já sáhnu po PET láhvi. Pokoušel jsem se najít a našel na internetu informace o používání PET lahví pro přechovávání piva (i vína) a zjistil jediný negativní účinek – PET nejsou vhodné pro dlouhodobé skladování piva, protože se časem stávají porézními.

Tato láhev však výsledek hodnocení rozhodně neovlivnila! Přesto, jakmile se dostaneme i k točenému Kvasaru, provedeme srovnání a zveřejníme i recenzi čepované varianty.

Barva

světlejší medově žlutá, pivo čiré

Pěna

bílá s velkými bublinami, brzy opadala

Vůně

sladová (mám chuť napsat specificky sladová, vysvětlím níže), medová a kvasnicová

Chuť, říz

Nástup chutí velmi zajímavý – naprosto specificky sladový. Vjem bych popsal jako když žvýkám sušený slad, tak je to silné a poutá to mojí pozornost. Při dalším napití už vnímám velmi příjemné spojení sladu, medu a jemné chmelové hořkosti. Med je příjemně nevtíravý. Pivo je velmi hladké a evokuje pocit, že nepiju ležák. Tak je jemné. K pití velmi příjemné. Říz piva je nižší. Ve složení je zmíněn cukr.

Komentáře a hodnocení