Recenze Pittinger Märzen Premium Export

0
3.0/10

Podařilo se mi dohledat, že pivo (možná kdysi) vařil pivovar Privatbrauerei Fritz Egger GmbH & Co KG. Proč jsem jej vybral do recenze? No – předně nejsem schopen určit, pro jakého zákazníka je určeno – existuje i výčepní varianta piva Pittinger, která je balena v plechovkách 0,5 litru a je podstatně levnější. Lidé, kteří s oblibou konzumují tento druh piva jistě nebudou utrácet za dražší a jen třetinkovou láhev. Naproti tomu lidé, kteří se v pivu vyznají, zase nebudou kupovat “no name” pivo. Opravdu nevím!

A dále, jako co mám pivo hodnotit? Jako březňák či ležák? Na etiketě je březňák, takže se toho podržím. Jen jsem vám chtěl ukázat, na co všechno se dá v pivním světě narazit a jak si můžeme koupit zdánlivě prémiové pivo, které zklamaně vylijeme do dřezu.

Barva

velmi bledá okrová (jako když pivo hodně naředíte vodou)

Pěna

bílá, brzy opadla na cca 0,5 cm vrstvičku, vydržela po celou dobu konzumace

Vůně

silně až nepříjemně chmelová (ihned, jak jsem otevřel twist-off uzávěr, tak se na mě doslova vyvalila), na konci mírně sladová

Chuť, říz

Nástup chutí sladový – slad (bohužel, tak to v tomto segmentu piv často bývá) působí nelahodným, až zatuchlým vjemem. Chuť sladu je tedy mírně nepříjemná = není libá. Chmelovost je (přes velmi silný čichový dojem) prakticky nulová. Pivo nasládé. Říz piva zbytečně vysoký. Pitelnost nízká. Dle etikety pivo vařeno v souladu s Reinheitsgebot, v pivu přítomny chmelové produkty.

Komentáře a hodnocení