Recenze Pink Killer

0
7.57.5/10

Složení piva  – slad, pšeničný slad, kvasnice, chmel, grepová šťáva, koriandr, cukr, pomerančová kůra.V tomto pivním stylu můžeme velmi často očekávat mimo ovocného podílu právě cukr, který vůbec není na škodu. Ovocná piva v našich podmínkách působí hodně exoticky. Osobně je velmi rád vyhledávám jako zajímavý útěk od  ležákovsko pilsnerové převahy a přiznám se, že u tohoto piva bych naprosto v poklidu vydržel po celý večer. Na závěr snad jen malinká poznámka – tento druh piva by se měl správně podávat ve štíhlé vyšší sklenici na stopce (angl. flute – flétna).

Bar, který jsem v Opavě navštívil je vyhlášen belgickými speciály, není možné, aby na každý pivní druh měli správný typ sklenic. Sklenice ve které pivo Pink Killer vidíte je původně od piva Kasteel (rovněž z Belgie), a já jen otočil logo piva na opačnou stranu, aby nerušilo

Barva

růžově grepová, pivo zakalené

Pěna

hustá, jemná a velmi stabilní

Vůně

dominantní grepová

Chuť, říz

Nástup chutí je naprosto famózní – grepový a hořký. Lze rozpoznat i bylinnou složku, především koriandr. Pivo je středně dlouhé, v ústech zůstává příjemná hořce grepově perlivá chuť. Pivní složka velmi jemně vnímatelná. Ovoce vůbec nepůsobí rušivě, spíše naopak – podtrhuje jedinečnost piva. Říz piva střední.

Komentáře a hodnocení