Recenze Lobkowicz Premium

0
5.05.0/10

Toto pivo je vlajkovou lodí pivovarnické skupiny K Brewery Trade. Má umně vypracovanou webovou prezentaci, dobře fungující marketing a i sklenice, ve které je podáváno evokuje pocit vyjímečnosti. Aby ne – bylo vytvořeno za účelem ukrajovat podíl na trhu i zisky nejznámějšímu českému pivu Pilsner Urquell, což se mu daří. Opravdu jej Lobkowicz Premium v mnohém připomíná. Vyšší hořkostí, reklamou a marketingem uměle nafukované a živené zdání něčeho vyjímečného.

Mě jako recenzenta prakticky nezajímají ony marketové báchorky a umně vykonstruované příběhy a někdy dokonce legendy prémiových značek. Z hlediska kvality mírně převyšuje pojem unifikované pivo. A já chodím pít pivo, ne značku. Ne, že by Lobkowicz Premium byl nějakým propadákem, ale není ani šlechticem mezi českými pivy, jak má napsáno ve svém reklamním sloganu. V případě nouze jej samozřejmě budu preferovat před produkty pivních velkochemiček, ale budu-li mít možnost si vybrat, vyhnu se mu a dám přednost něčemu lepšímu.

Barva

zlato hnědá, pivo čiré

Pěna

jemná, opadla na cca 1 cm vrstvu, pak už vcelku držela, částečně kroužkovala

Vůně

chmelová

Chuť, říz

Nástup chutí je spíše hořký, hořkost je drsnějšího rázu a je dosti výrazná. Při dalším doušku je hořkost piva ještě mírně prohlubuje a sladové tělo piva ustupuje do pozadí. Hořkost je mírně ulpívající, avšak není to nijak zásadní ani příliš rušivé. Říz piva je vyšší – vcelku mě pivo i nadýmalo.

Komentáře a hodnocení