Recenze Holba Šerák

0
5.05.0/10

Holba Šerák – vlajková loď pivovaru Holba. Ač sám pivovar toto pivo označuje jako výčepní, pak dle obsahu alkoholu i by se jednalo spíše o klasickou jedenáctku. Pivo je natolik chuťově specifické (drsná hořkost), že spoustě konzumentů nemusí chutnat hned při první konzumaci, vlastně by se dalo i říci, že určitá část konzumentů tomuto pivu nikdy nepřijde na chuť a bude se mu vyhýbat. Tato značka je velmi silná pod komínem a čepovaná varianta je ještě lepší.

Barva

vyšší zlatohnědá, pivo čiré

Pěna

bílá s velkými bublinkami, poměrně stabilní

Vůně

chmelová, po obnažení hladinky i „zvláštní“ sladová (pokud bych se měl pokusit charakterizovat sladovou vůni, tak asi nejtrefnějším popisem mi připadá občasné přirovnání sládka Kněžihorského pivovaru – Radomila Patáka – voní to jako nápoj pro prasátka (v dobrém smyslu slova) – tak si to zkuste představit ;-) )

Chuť, říz

Nástup chutí je chmelově hořký až drsný. Následuje plnější a krátká sladovost piva, která je ukončena drsnější hořkou tečkou. Vyšší, ale pořád velmi příjemný říz piva způsobuje, že pivo je poměrně osvěžujícím. Při vypití více doušků se hořkost stává mírně ulpívací. Ve složení piva najdeme glukózový sirup a kyselinu askorbovou.

Komentáře a hodnocení