Recenze Holba Premium

0
6.56.5/10

Troufám si tvrdit, že toto prémiové pivo je nejen nejlepší z celého portfolia pivovaru, ale vysoce vyčnívá i mezi tuzemskými dvanáctkami, vařenými v průmyslových pivovarech.

Pivovarnické sdružení PMS – nezávislé sdružení 3 moravských pivovarů. Svého času kolem něj doslova kroužil a namlouval si jej „rudohvězdý“ Heineken. Naštěstí marně! Byla by věčná škoda, aby manažeři tohoto sdružení kývli na nabídku kteréhokoli gigantu a Heineken by byl asi nejhorší možnou volbou. Za pár let by totiž na Moravě zůstal jediný pivovar – Starobrno a ten by vykrýval celou produkci. A my bychom pili už jen nejlepší pivo na celé Moravě. Nevěříte?

Barva

hnědo žlutá (dle stránek pivovaru by měla být jantarová), pivo čiré

Pěna

jemná a nadýchaná, drží velmi dlouho a částečně kroužkuje

Vůně

sladově chmelová

Chuť, říz

Nástup chutí je nasládle sladový, spojen s velmi příjemnou hořkostí. Pivo není tak hluboce prokvašeno. Pokračováním je ostřejší hořkost, postupně odeznívající. V ústech zůstává jemná chmelová tečka, která se snoubí se sladovým „ocáskem“. Pivo je velmi lahodné a díky úplnému neprokvašení se v ústech tvoří příjemný nasládlý závan, který je umně spojen s chmelovou hořkostí. Říz piva je střední až vyšší.

Komentáře a hodnocení