Recenze Gustav ležák

0
5.0/10

Dle informací, které jsem dostal k dispozici, je pivo Gustav (název je odvozen od jména švédského krále) exportní záležitostí a mělo by být určeno pro litevský trh. Ochutnávku pořádala Pivotéka Pod ořechem.

Rád bych, aby jste tuto recenzi brali jen jako zajímavost a pro zpestření. O pivu se nenechají dohledat prakticky žádné informace a jediným vodítkem mi byl papírový štítek na ochranném plastovém víčku sudu. Pivo Gustav se na tuzemský trh asi jen stěží dostane a účel recenze? Příznivci novopackého mohou Gustava srovnat s tuzemským ležákem téhož pivovaru.

Barva

zlato hnědá, pivo čiré

Pěna

bílá s jemnými bublinkami, trhala se na cáry

Vůně

slad spojený s chmelem

Chuť, říz

Nástup chutí sladový, sladovost je poměrně příjemná, sladové tělo piva je jen středně plné. Sladovost má v pivu dlouhého trvání, je následována chmelovou hořkostí, která je zpočátku plochá, pak ostřejší a ulpívá. Ulpívání začíná být po chvíli nepříjemné. Říz piva vyšší – resp. až zbytečně vysoký – pivo poměrně nadýmalo. Pitelnost pro běžného konzumenta zřejmě dobrá, já si však moc nepochutnal. Ve složení nalezneme upravený chmel, chmelový extrakt, cukr a E300.

Komentáře a hodnocení