Recenze Grimbergen Rouge

0
5.5/10

Jistě jste si povšimli zajímavého rozporu – stránka piva odkazuje do Belgie (kde výrobcem je Brouwerijen Alken Maes – skupina Heineken) a já jako výrobce uvádím Brasserie Kronenbourg. Připadalo mi to velmi zajímavé a nebylo jednoduché rozplést tento vlastnický pivovarnický uzel. Díky pomoci mého slovenského kolegy Karola Sroky se to však přece jen podařilo. Tak tedy:

Skotská pivovarnická skupina Scottish & Newcastle nejprve zakoupila v roce 1995 pivovar  Alken-Maes a pak v roce 2000 i pivovar Kronenbourg. Na přelomu let 2008/2009 byla Scottish & Newcastle koupena dočasně vzniklým konsorciem Carlsberg-Heineken. Následně se konsorcium dohodlo, že Carlsberg si ponechá právě pivovar Kronenbourg a Heineken pivovar Alken-Maes. Vše nasvědčuje tomu, že v otázce značky Grimbergen došlo k následující dohodě – vlastní jí Carlsberg a Heineken vlastní dlouhodobou licenci k výstavu. Grimbergen pro Belgii se vaří v Belgii a ten z Francie je pro zbytek Evropy.

Barva

rudá (červený rybíz), pivo čiré

Pěna

jemná, bílá, bleskově mizící

Vůně

malina, citrónová kůra, rybíz, po obnažení hladinky i chmel

Chuť, říz

Nástup chutí jadrně malinový, následně se rozjíždí ovocná složka – hlavně maliny a nahořklá citrónová kůra. V chuti dominuje sladko kyselá. Následně se projevuje sladové tělo piva, které je poměrně plné a vše je ukončeno štiplavější sladce hořkou chmelovou tečkou, která mírně ulpívá. Pivo je o středním řízu. Pitelnost – není nijak závratná i díky vyššímu obsahu alkoholu. Pivo bych charakterizoval jako typický průmyslový fruit beer.

Ve složení nalezneme – ječný a pšeničný slad, glukózový sirup, sacharózový sirup, přírodní aroma, barvivo z karotky, kyselina citrónová. Chmeleno pouze chmelovým extraktem.

Komentáře a hodnocení