Recenze Edelweiss Weissbier Hefetrüb

0
7.07.0/10

Možná se upamatujete na Dožínkové pivo, které se na našem trhu poprvé objevilo o prázdninách roku 2009. Tak tedy ono Dožínkové pivo volume I bylo uvařeno na zakázku právě tímto pivovarem a prodáváno v období dožínek v naší republice. Pro velký komerční úspěch se v Heinekenu rozhodli o opakování a Dožínkové pivo volume II už je opravdu uvařeno v Krušovicích.

Barva

světlejší žluto hnědá, pivo zakalené

Pěna

vysoká, vydatná, hustá, trvanlivá, vydrží po celou dobu konzumace, jemné bublinky

Vůně

jemně banánová, kvasnicová

Chuť, říz

Nástup chutí je jemně kysele osvěžující, díky vyššímu řízu jemně perlí v ústech, což jen umocňuje osvěžující dojem. Když opadne nejvyšší pěna, pivo se doslova banánově rozvoní – ovocná složka velmi příjemně vystupuje a zanechává příjemný dojem na patře. Hořkost piva nižší – což je u tohoto pivního stylu žádoucí. Sladové tělo piva je středně plné. Edelweiss bych označil jako velmi dobré, osvěžující pivo, které bych doporučoval hlavně v horkých letních dnech avšak jen připomínám – podávat bez plátku citrónu.

Této pšenici bych snad vytknul jedinou drobnou vadu na kráse – pil jsem jí již mnohokrát (i v točené podobě) a lahvová mi vždy připadá poněkud vodovější. Dobře ošetřený točený Edelweiss je samozřejmě ještě o stupínek lepší, takže pokud na něj někde narazíte, jen doporučuji.

Komentáře a hodnocení