Recenze Černá Hora Modrá Luna

0
4.54.5/10

Moje první setkání s Modrou Lunou se datuje k 22.12.2008 v lahvové podobě, tehdy mi jí věnoval můj kamarád – v té době obchodní to partner. Prvně točenou jsem jí konzumoval 24.4.2009. Obojí výborné – pro mě příjemná změna na českém pivním trhu. Opravdu lahodná, borůvková i zvláštní. Jak plynul čas, chutnala mi méně a méně. Poslední záznam v mém pivním rejstříku se datuje k 13.6.2010 a doslova jsem si k ní napsal:„…buď jsem se toho přepil nebo se zhoršila kvalita!“ A teď je to ještě horší bohužel.

Proč tu píši výpisy ze svého pivního rejstříku? Oba moji kolegové už přede mnou nachutnali nějaké vzorky z ČH, ale do Modré Luny se jim  moc nechtělo – prý je to hrozná šílenost. Bohužel, musím jim dát za pravdu! Toto pivo začalo hodně dobře a hodně vysoko a po vzoru mnoha dalších, šla jeho kvalita do … (kytek) :-(

Barva

hnědo rudá, při troše fantazie by se dalo říci, že borůvkově modrá, pivo čiré

Pěna

vysoká a rychle opadávající

Vůně

borůvková, po opadnutí pěny a obnažené hladince už jen chmelová

Chuť, říz

Nástup borůvkový i hořce chmelový. Výtažek z borůvek (jak je psáno ve složení piva) je rozhodně přítomen, je však velmi krátký a záhy je přerušen nepříjemnou ulpívající hořkostí. Chuťový vjem se při každém dalším doušku opakuje – borůvky + nepříjemná hořkost (zůstala mi v ústech ještě celých 15 minut po dopití vzorku). Říz piva střední až slabší. Sladové tělo piva prázdnější – pivo je plytké a nevýrazné.

Komentáře a hodnocení