Recenze Bernard Sváteční ležák

0
/10

Pivovar Bernard – vlastní cestou, majiteli pivovaru jsou Duvel Moortgat NV, Stanislav Bernard a Josef Vávra. Patřím k obdivovatelům práce pana Bernarda, protože jde opravdu vlastní cestou přesně tak, jak má uvedené v sloganu svého pivovaru. Má osobitý styl propagace svého pivovaru a to je jen dobře. Vymýšlí nové formy propagace a vyplňuje na trhu místa, která jsou prázdná. Uvedl na trh nealkoholická piva a sladové nápoje řady Bernard s čistou hlavou. Ve městech, kde byly a zanikly pivovary nebo kde „vnímal“ potřebu místního piva, uvedl na trh jedenáctistupňová piva pro místní patrioty (Opavská jedenáctka, dále Břeclavská, Jindřichohradecká, Karlovarská, Třebíčská, Teplická, Valašskomeziříčská, Prostějovská) a pro město sídla pivovaru samozřejmě Humpolecká jedenáctka. Bohužel – na webové prezentaci pivovaru se o tom nedočtete – dle zprávy přímo z pivovaru je důvod jednoduchý – na firemních stránkách jsou uváděna pouze celorepubliková piva.

Ke konci 90. let minulého století dokonce pivovar uvedl na trh pivo s názvem Éčko. Pivo bylo určeno pro mladou generaci a mělo být nabízeno v klubech a na diskotékách – bylo ochuceno přídavkem bourbonu, mělo odtrhávací uzávěr a ke každému kousku byl umně přibalen kondom. Bohužel, dnes po něm prakticky neexistují žádné záznamy.

Poznámka redakce: Zakoupili jsme si každý pár lahví Svátečního ležáku a z diskuse vyplynulo, že v některých lahvích kvasnicová sedlina je, v některých ne. Problém tedy bude zřejmě někde ve výrobě., Pivovar Bernard – vlastní cestou, majiteli pivovaru jsou Duvel Moortgat NV, Stanislav Bernard a Josef Vávra. Patřím k obdivovatelům práce pana Bernarda, protože jde opravdu vlastní cestou přesně tak, jak má uvedené v sloganu svého pivovaru. Má osobitý styl propagace svého pivovaru a to je jen dobře. Vymýšlí nové formy propagace a vyplňuje na trhu místa, která jsou prázdná. Uvedl na trh nealkoholická piva a sladové nápoje řady Bernard s čistou hlavou. Ve městech, kde byly a zanikly pivovary nebo kde „vnímal“ potřebu místního piva, uvedl na trh jedenáctistupňová piva pro místní patrioty (Opavská jedenáctka, dále Břeclavská, Jindřichohradecká, Karlovarská, Třebíčská, Teplická, Valašskomeziříčská, Prostějovská) a pro město sídla pivovaru samozřejmě Humpolecká jedenáctka. Bohužel – na webové prezentaci pivovaru se o tom nedočtete – dle zprávy přímo z pivovaru je důvod jednoduchý – na firemních stránkách jsou uváděna pouze celorepubliková piva.

Ke konci 90. let minulého století dokonce pivovar uvedl na trh pivo s názvem Éčko. Pivo bylo určeno pro mladou generaci a mělo být nabízeno v klubech a na diskotékách – bylo ochuceno přídavkem bourbonu, mělo odtrhávací uzávěr a ke každému kousku byl umně přibalen kondom. Bohužel, dnes po něm prakticky neexistují žádné záznamy.

Poznámka redakce: Zakoupili jsme si každý pár lahví Svátečního ležáku a z diskuse vyplynulo, že v některých lahvích kvasnicová sedlina je, v některých ne. Problém tedy bude zřejmě někde ve výrobě.

Barva

zlatá, pivo čiré, zlatá, pivo čiré

Pěna

vysoká, řídká s velkými bublinami, velmi rychle opadla, vysoká, řídká s velkými bublinami, velmi rychle opadla

Vůně

chmelová a slabě sladová, chmelová a slabě sladová

Chuť, říz

Nástup chutí chmelově hořký, chuť sladu doslova přebita touto hořkostí. Hořkost je vyšší a mírně ulpívající, není to rušivé, ale nehodí se to do tak exkluzivního piva. Říz piva spíše vyšší. Přes veškerou mojí snahu jsem prostě v láhvi nenalezl ony jemné kvasnice ani v minimálním množství a věřte mi, že jsem hledal opravdu pořádně (asi nějaká technologická chybička). Žádná deklarovaná vůně kvasnic se tedy nekonala. Ve složení přítomen chmelový extrakt. Toto pivo je pro mě velkým zklamáním – rád jsem jej vyhledával a kupoval a dle výpisu ve svém rejstříku to vždy bylo pro nějaké významné příležitosti a většinou jsem měl v poznámce u piva napsáno: „Hutné, husté pivo, které doslova vrže mezi zuby, tak je plné.“ Dnes, dle mého soudu, jen mírně nadprůměrný ležák., Nástup chutí chmelově hořký, chuť sladu doslova přebita touto hořkostí. Hořkost je vyšší a mírně ulpívající, není to rušivé, ale nehodí se to do tak exkluzivního piva. Říz piva spíše vyšší. Přes veškerou mojí snahu jsem prostě v láhvi nenalezl ony jemné kvasnice ani v minimálním množství a věřte mi, že jsem hledal opravdu pořádně (asi nějaká technologická chybička). Žádná deklarovaná vůně kvasnic se tedy nekonala. Ve složení přítomen chmelový extrakt. Toto pivo je pro mě velkým zklamáním – rád jsem jej vyhledával a kupoval a dle výpisu ve svém rejstříku to vždy bylo pro nějaké významné příležitosti a většinou jsem měl v poznámce u piva napsáno: „Hutné, husté pivo, které doslova vrže mezi zuby, tak je plné.“ Dnes, dle mého soudu, jen mírně nadprůměrný ležák.

Komentáře a hodnocení