Recenze Baronka Premium

0
7.07.0/10

Baronka ze Žatce – nenápadné, nepropagované, příliš neznámé a přesto výborné pivo. Tak nějak si představuji poctivý český ležák. Tak nějak chutnal ležák v době, kdy mi bylo o víc, jak 20 let méně. Sice tenkrát nebyla tolik rozšířena pasterizace piva a pivo nemělo tak dlouhé doby použitelnosti, ale i tak mi evokuje příjemné vzpomínky na doby dávno odeznělé. Díky aktivitám jednoho obchodního řetězce se na ní dá narazit poměrně často a to je určitě dobře, protože opravdu lehce poráží ostatní prémiová piva od nadnárodních gigantů, která jsou prémiová už jen dobrou reklamou.

Zajímavost na závěr – sběratelé pivních etiket a suvenýrů rozhodli, že etiketa piva Baronka je nejhezčí etiketou roku 2010.

Barva

vyšší zlato hnědá, pivo čiré

Pěna

vysoká a hustá, poměrně stabilní, barvy bílé

Vůně

plná sladová a chmelová

Chuť, říz

Nástup chutí je ostře hořce chmelový, hořkost je vyšší i drsnější a má středně dlouhého trvání. Po chvíli vystupuje plné a hutné sladové tělo piva. Chutě piva jsou harmonicky sladěné, pivo je příjemně tělnaté a jsou ho plná ústa, což způsobuje výbornou pitelnost tohoto prémiového ležáku. Říz piva je vyšší – příjemně osvěžující.

Komentáře a hodnocení