Testoval jsem Březňáka vol. 2 – respondent Kuba

(pozn. redakce: Pivovarské uskupení Heineken uskutečnilo v ČR poněkud ojedinělý marketingový průzkum, kdy oslovilo 1.500 respondentů, kteří testovali nové pivo Březňák 11. Výběr respondentů probíhal prostřednictvím webu trnd. Přinášíme zkušenosti dalšího z nich – našeho věrného čtenáře Jakuba. Cílem je poznat názory běžných pivařů, různého stupně pivních vědomostí. Názory zde uvedené prosím berte jako osobní názory pisatelů článku, které nevyjadřují stanovisko našeho webu).

To nejlepší pivo ke grilovačce

Jeden z nejlepších pivních koncernů na světě, představil zbrusu nové pivo – Březňák 11. A aby nás přesvědčil o jeho výjimečnosti, vyhlásil suprovou akci. 1500 lidiček z celého Česka vybral, aby nový počin otestovali. A já byl mezi nimi!

Jedno úterní dopoledne zazvonil dlouho očekávaný pošťák. Čekal jsem ho už ve čtvrtek a vzal jsem si na pro tento případ dovolenou, aby zásilku náhodou nenechal u souseda Karla, který by mi poštu jistojistě zapřel, protože je to alkoholem páchnoucí obšourník. Stejně ho podezřívám, že mi chodí za ženou… Ale kdo by myslel na hlouposti, když na něj za dveřmi čeká nádherná zelená krabice s dvaceti kousky velkobřezenské novinky.

br11_5

Po rozbalení na mě vykouklo dvacet plných láhví, nádherný baculatý ucháč s usmívajícím se panem Cypichem, dvacet rozkošných podtácků a brožurka, která ukazuje, jak poctivě je toto pivo vařeno. Je plná barevných fotek, takže to musí být pravda. Ještě bych se zastavil u pana Cypicha, jenž byl prý ve Velkém Březně známý hlavně tím, že jako přednosta místní železniční stanice vypravil pod vlivem dodávek z pivovaru expresní vlak do Verneřic, přestože tam nikdy nevedly žádné koleje. V krabici byl také návod, kterak postupovat při testování. Měl jsem se rozdělit s devatenácti dalšími přáteli. Tolik kamarádů nemám, tak jsem si dost lámal hlavu nad tím, jak problém vyřešit. Další komplikací bylo doporučení, že Březňák 11 je vhodný zvláště ke každodenní konzumaci při grilování. My grilujeme jen na chalupě, ale ta je po zimě neobyvatelná, jelikož se nám na půdě usadil jezevec a nechce nás tam pustit. Přišel jsem tedy se spásným nápadem. Zajel jsem do Baumaxu a zakoupil menší přenosný gril a pytel dřevěného uhlí. Na zpáteční cestě přes náměstí mi  jeden pán nabízel ještě koks, ale bylo toho dost málo a za spoustu peněz.

br11_3
Gril jsem rozložil a rozpálil na balkóně našeho bytu ve třetím patře panelového domu. Bohužel jsme doma neměli ani steaky ani klobásky, nicméně jsem ve spíži našel sáček s maršmelouny. V Americe to opékají jako špekáčky, tak proč bych to já nemohl ugrilovat? Poté, co se gril pořádně roztopil, začali na naše dveře bušit sousedé. Pokřikovali na mě cosi o černém kouři a propálených záclonách, ale já geniálně využil příležitosti a začal jim rozdávat láhve Březňáku i s anketními lístky. Jeden jsem poskytl také mladýmu Fajtovi z pátého patra, kterému je sice teprve třináct, ale už má něco napito.

br11_2
Odpoledne přišla domů manželka. Jakmile si prohlédla balkón, udělala obličej, vzala z krabice čtyři lahváče a mumlaje cosi o impotentních idiotech odešla ke Karlovi. Naštěstí se mi podařilo vtisknout jí do ruky ještě anketní lístky, takže jsem se mohl těšit na zpětnou vazbu. Zápach karamelizovaného cukru z balkónu mi napověděl, že je nejvyšší čas, pustit se konečně do vlastního testování. V krabici zbyl poslední kousek. Něžně jsem ho pohladil, otevřel a s až posvátnou úctou nalil do sklenice s panem Cypichem. Bílá pěna vytvořila voňavou čepici a já po prvním doušku poznal, že tady byl položen základ něčemu velkému. Přátelství na celý život, které ani MUDr. Nešpor nezhatí…

br11_1
Sesbírat anketní lístky mi chvíli trvalo. Zejména na Karla jsem se nemohl dost dlouho dozvonit. Z nastřádaných dat jsem pak o testovaném pivě vyvodil několik závěrů:

  • nejlépe si jeho lahodný charakter vychutnáte, když ho budete podávat ledově vychlazený
  • ženy na něm oceňují, že není moc hořký
  • muži na něm oceňují, že je pořádně hořký
  • v létě zažene vedro, v zimě přivolá Slunce
  • 22 z 20 respondentů ho doporučuje ke každodenní konzumaci (hlavně mladej Fajt)
  • Březňák 11 má úžasný vliv na lidskou psychiku, neboť manželka i Karel vypadali velice uvolněně
  • no a samozřejmě… nejlepší je ke grilovačce!!!

br11_4