Recenze Zlatopramen Radler Pomeranč a zázvor

0
4.5/10

Celkově bych řekl, že je to vcelku povedená pomerančová limonáda, přítomnost piva je však natolik neznatelná, že bych si to, být výrobcem, jako cyklistu asi označit netroufl.

Ve srovnání s cyklistou ze Staropramenu je to však rozhodně krok dopředu od odporné chemické chuti k něčemu recenzentově jazyku bližšímu.

Složení: pivo (pitná voda; ječný slad; upravený chmel; chmelové produkty), nápojový koncentrát (pitná voda; fruktóza; pomerančový koncentrát; pomerančový extrakt; zázvorový koncentrát; citronový koncentrát; regulátor kyselosti: kyselina citrónová, citrát sodný; stabilizátory: arabská guma, karubin; přírodní aroma; antioxidant kyselina askorbová; barvivo beta-karoten), oxid uhličitý.

Poznámka pro výrobce: Docela by mě zajímalo, kde v “přírodním ovoci” prezentovaném v kampani nalezneme citrát sodný, arabskou gumu a karubin.

Ochutnali jsme i Zlatopramen Radler Citrus.

Barva

Žlutá, kalná.

Pěna

Pěnivost poměrně slušná, leč pěna je řídká a během několika málo okamžiků se rozpadne a na hladině nezbyde vůbec nic.

Vůně

Vůně je téměř identická s pomerančovou šťávou, zázvor jsem hledal velmi dlouho, najít se mi jej však nepodařilo.

Chuť, říz

Chuť je…no jak bych to jen řekl…pivo byste v láhvi hledali marně. Chuťově je to identické s libovolnou sladkou limonádou s příchutí pomeranče, kterou si pořídíte v supermarketu, možná až na tu hořkost ve druhé třetině doušku, která není úplně příjemná. Zázvor maličko znatelný je, ne však nikterak výrazně, snadno se výraznosti pomeranče ztratí.

Na pomerančovém Zlatopramenu oceňuji, že ač je v něm chemie, tak z něj nijak zvlášť nevyčnívá — zejména zde nenajdete odporný pocit na patře způsobený umělým sladidlem, které ve výrobě naštěstí nepřidávají.

Komentáře a hodnocení