Recenze Zlatopramen Radler Citrus

0
3.5/10

Ochutnávka probíhala na tiskovce ve skleníku Fata Morgana, v pražské botanické zahradě. Dle slov přítomných zástupců společnosti Heineken Česká republika, je tento cyklista originální českou recepturou a jeho rodným otcem je údajně Ondřej Koucký, technolog společnosti.

K dispozici měl být Zlatopramen Radler Citrus a Zlatopramen Radler Pomeranč&zázvor. Na tiskovce jsem si připadl trošku jako oběť skryté kamery a to z jednoho prostého důvodu. Oba uvádění cyklisté byli v točené formě senzoricky naprosto stejné a to jak vizuálně, tak i vůní a chutí. Porovnával jsem tedy jak blázen jedno vedle druhého, poté jedno po druhém a stále a stále jsem nacházel naprostou similaritu obou vzorků. Svou domněnku o této věci jsem předal e-mailem Ondřeji Kouckému, který se vyjádřil tak, že by měli být oba cyklisté na první pohled odlišné, což ani po dodatečném prozkoumání fotografií nebyli. Mimo to jsme jako present dostali pouze citrusovou verzi, jelikož pomeranč&zázvor tehdy nebyl stočen . I vystavené lahve pomeranče byly prázdné. Poněkud zvláštní…

Cena by se v marketech měla pohybovat okolo 13,90Kč za 0,5l lahev, 16 za plechovku a 32 za pet lahev. Cyklista by měl být partnerem festivalů Hip Hop camp a Votvírák.

Složení: pivo (pitná voda, ječný slad, upravený chmel, chmelové produkty), nápojový koncentrát (pitná voda, citrónový koncentrát, pomerančový koncentrát, regulátor kyselosti – kyselina citrónová, stabilizátory -arabská guma, glyceryl estery dřevěných pryskyřic, karubin, přírodní aroma, antioxidant: kyselina askorbová, přírodní extrakt s vysokým obsahem tokoferolů, askorbypalminát, extrakt z lemongrass), oxid uhličitý.

Ochutnali jsme už i variantu Pomeranč a zázvor.

Barva

Světlejší žlutá barva s výrazným zákalem.

Pěna

Pěnu tvoří velké bubliny s rychlým opadem. V lahvové verzi jsem pěnu téměř nenalezl.

Vůně

Limonádová, citrusová. Celkem svěží, ale nudná.

Chuť, říz

Pivní složka absolutně neznatelná. Tento cyklista bohužel chutná jako obyčejná citronáda, k tomu výrazně sladká. Říz slabší až střední, rychle vyprchává. Tady není moc co hodnotit.

Komentáře a hodnocení