Recenze White Birch Hooksett Ale

0
8.5/10

Jakoby každý lok přinášel nové tóny. S průběžným oteplováním piva se rozvíjejí všechny jeho aspekty a je óda na poznávání jednotlivých složek. Je to jako hra, kdo najde více chutí, avšak vše v daný okamžik působí kompaktně a nerušivě. Dalo by se říci, že jsem tímto pivem poměrně unešen.

Velice zajímavá je také etiketa láhve. Píše se na ní, kdy bylo pivo nalahvováno, kolikátá je to várka (čtvrtá), kolik lahví bylo nalahvováno (936), obsah alkoholu a kolik je v láhvi piva. Uvádí se také, že každá láhev je ručně nalahvována, což z vlastních domovarnických zkušeností mohu potvrdit, že není žádný med a je to poctivá ruční a zdlouhavá a také špinavá a upatlaná práce. Samozřejmostí je nefiltrovanost a dokvašování v láhvi.

Za tento skvost děkuji svému bratránkovi, který mi jej na doporučení jednoho milovníka piva z Bostonu dovezl.

Barva

medová, oranžová, lehcce měděná, lehce kalná

Pěna

stabilní pěna s krémovou pěnou na vrchu a velkými bublinami pod krustou, kroužkuje

Vůně

zprvu zasáhne nos úder citrusových chmelových tónů, po chvíli se uvolňují tóny meruněk, broskví, jablek a lehce i kvasnic

Chuť, říz

začátek je lehce příjemně sladký, po polknutí se mění v silnou, avšak vyváženou svěží, citrusově ovocnou hořkost s pepřovým středně silným až silnějším řízem. Tělo je středně plné. Celý požitek končí tóny jablek, chmelovou hořkostí a jemnou hřejivostí, která trvá přiměřeně dlouho se střední suchostí.

Komentáře a hodnocení