Recenze Weihenstephaner Hefe Weissbier

0
10/10

Velmi svěží a lehká letní záležitost z nejstaršího pivovaru na světě založeného už v roce 1040. Zajímavostí je, že tento pivovar je dosud státní (tedy něco jako český Budvar). Nepříliš překvapivě je pivo vařeno v souladu s Reinheitsgebot.

Čepovaná verze je ještě o fous lepší — chuťově uhlazenější. Zbytek vlastností jako skvělá pěna a příjemná vůně zůstává 🙂

Barva

Barva sytě zlatá, zakalená.

Pěna

Pěna fantasticky hustá, krémová a pevná jako beton. Pivo ve sklenici skvěle kroužkuje…tedy spíše ji celou zevnitř pokryje souvislou vrstvou pěny.

Vůně

Vůně krásná svěží, s hromadou citrusů, lehkým nezralým banánem, hřebíčkem a špetkou chmele na konci.

Chuť, říz

Chuť je velmi řízná, plná sladová. Mimo obvyklé citrusy (zde zejména limetka a pomeranč) ucítíte i lehký banán. Svěžest prostupuje celým douškem a vyzývá k cestě do lednice a konzumaci většího než malého množství tohoto piva. Weihenstephaner Hefe Weissbier je pšenice více sladová a méně ovocná než je zvykem u většiny německých pšeničných piv. To ji však činí velmi zajímavou, tento rys je mi jako konzumentovi velmi příjemný. Oceňuji, že zde nenajdeme příliš výrazný hořký (sladový, nikoli chmelový) konec, jak tomu u pšeničných piv někdy bývá.

Komentáře a hodnocení