Recenze Vyškov Jubiler

0
10/10

Výtečné pivo! Tohle se vyškovskému sládkovi opravdu povedlo. Jen málo často (a to hledám i mezi kvalitními německými bocky a doppelbocky) se setkávám s kouskem, který má tolik alkoholu, přesto však není v pivu, mimo hřejivého pocitu na patře, znát. Díky tomu není pivo nijak zvlášť těžké, ač nepředpokládám, že by někdo vypil na posezení více než dva-tři kousky 🙂

Vůně neodpovídá stylu českého ležáku (jde tedy o chybu stylu), neřekl bych však, že mi to vadí. Naopak tento senzorický zážitek podporuje pitelnost a neunaví tak jako jiné ležáky obdobné stupňovitosti. Za ovocené chutě a vůně může dlouhé ležení v ležáckých tancích.

Uvařeno k 325. výroční založení pivovaru. Obsahuje cukr.

Barva

Nádherná tmavě zlatá. Pivo čiré.

Pěna

Krémová a doslova šlehačkově hustá. Krásně drží a ve sklenici pěkně kroužkuje.

Vůně

Co k tomu říct — typický Vyškov. Ač jde o ležák, na první “nádech” máte pocit, jako byste v ruce drželi nějakou dobrotu stylu IPA. Plno citrusů, jablek, pomerančů a dalšího ovoce. Na to pozvolna navazuje plná sladová vůně doplněná kvasnicemi.

Chuť, říz

Chuť je velmi plná, sladová a nádherně zakulacená. Sladovost se postupně mění na výrazný chmelový, smetanově hebký konec dotvářený lehce hřejivým pocitem na patře. Po alkoholu však ani stopy! Říz je střední.

Komentáře a hodnocení