Recenze Vyškov Cross the World Hefe Weissbier

0
6/10

Pitelnost střední až vyšší. Pivo je svěží a nabádá k další konzumaci.

Lahvová verze (zakoupena v pivovaru, právě dovezena z ležáckého sklepa) je bohužel o dost horší než čepovaná. Trpkost více vystupuje, banán naproti tomu ustoupil do pozadí. Říz lahvové verze je střední až slabý, pěnivost vysloveně špatná, stejně tak stabilita pěny. Svěžest se ztratila někde na lahvovací lince. Lahvovou verzi vám příliš doporučit nemohu, počítejte se zážitkem odpovídajícím 4 bodům z 10.

Složení: pitná voda, pšeničný slad, ječné slady (český, barvící), upravené chmely (Perle, Saphir, Hallertau Mittelfrüh), kvasnice svrchního kvašení pro pšeničná piva. Nefiltrováno, nepasterováno.

Poznámka: Všechna piva této várky starší než pár dní byla postižena odpornou trpkou kyselostí — nebylo to nic jiného než zkyslá várka. Tento problém byl zapříčiněn rozhodnutím pivo nezfiltrovat ani nepasterovat v době, kdy se teploty venku pohybovaly kolem 30 °C. Ochutnávka přímo v pivovaru tedy dopadla slušně protože bylo pivo ještě v dobré kondici. To se však už nedá říci o všech dalších ochutnávkách stejné várky, které byly na vylití.

Barva

Žlutá, silně zakalená.

Pěna

Hustá, stabilní, v kelímku pěkně drží.

Vůně

Banánová a vanilková, koncem hřebíčková a lehoulince nakyslá.

Chuť, říz

Sladově banánová, uprostřed příjemně smetanová. Konec je mírně trpký. Říz střední. Chmeleno trochu více než bych si u pšenice představoval, dojem však může souviset se závěrečnou trpkostí, která není zcela ideálně v harmonii se zbytkem piva.

Komentáře a hodnocení