Recenze Tesco Finest Wheat Pear

0
5/10

Pivo působí dost prázdně, vodově a lehce. Díky mírně vyššímu řízu, svěží a akorát sladké ovocné chuti velmi pitelně. Jednotlivé chutě jsou na spíše nižší úrovni a jsou vyvážené. Žádná nepřevyšuje. Sladkost je cítit, ale ne moc. Naopak je příjemná. To samé banánová chuť. Po mírném ohřátí začne citelně převládat hřebíčková štiplavá chuť. I ve vůni i v chuti. Také je v tento okamžik znát chmelová chuť.  Ve složení mj. hrušková šťáva. V jakém množství a formě se nedozvídáme.   Hodnocení průměr. Chuťově v pohodě ale nějak moc to člověka neosloví.  Na osvěžení a na uhašení žízně. Jak nějaká limonáda nebo cider. Úplně typická pšenice to není.

Barva

světle žlutá, ananasová, pivo kalné

Pěna

slabě nažloutlá bílá barva, vysoká a řídká s velkými bublinami. Rychle se roztrhá na velké chuchvalce a opadne na stabilní povlak.

Vůně

banánová, sladká, ovocná, svěží, po mírném ohřátí mírně převládá hřebíčková

Chuť, říz

Okamžitě po napití ucítíme typickou banánovou chuť. Ta je o střední, možná nižší intenzitě, než bychom čekali. Zároveň s tím je znatelná nižší plnost a vyšší říz piva. Po malé chvilce se k té banánové chuti přidává sladká ovocná chuť. Hrušku to připomíná vzdáleně. Na slepo bych to asi nepoznal. Toto složení chuti trvá až do konce doušku, kdy se přidává slabá hřebíčková chuť a rovněž velmi slabá chmelová hořkost. Doznívání je krátké a je mírně hřebíčkové a sladce ovocné. Ovocná, hřebíčková a chmelově peprná chuť jsou cítit krátkou dobu po napití. Plnost nižší. Říz mírně vyšší. Pitelnost dobrá.

Komentáře a hodnocení