Recenze Staropramen nefiltrovaný polotmavý

0
4/10

Musím se přiznat, že jsem měl tak trochu předsudek a pivo jsem čekal mnohem horší. Ve složení jsou uvedeny ječné slady český, bavorský, karamelový a pšeničný slad. A dále maltózový sirup, chmelové produkty, jablečný a koriandrový extrakt a oxid uhličitý. Ten jablečný a koriandrový extrakt bych považoval za původ těch divných tónů chuti, které doprovázejí chmelovou hořkost v doznívání. Překvapilo mě, až zaskočilo, velmi krátké tělo piva. Zase je teda ale pěkně zakulacené.

Trochu mě zaráží smysl tohoto piva. Polotmavé, nefiltrované, ochucené, speciální, jablečný extrakt, není toho nějak moc zkombinováno? Připadá mi to jako “všechno to pořádně smícháme, navrch dáme cedulku limitovaná edice a lidi to budou kupovat”. Jinak si to neumím moc vysvětlit.

Barva

měděná barva, pivo kalné

Pěna

mírně nahnědlá barva, vysoká a hustá, pozvolna opadá na stabilní vrstvu

Vůně

chmelová

Chuť, říz

Ihned po napití se zjevuje plnější tělo, které má však neurčitou chuť. Skoro žádnou. Po chvilce se pomalu objevuje sladká karamelová, čokoládová a pražená chuť. Plné tělo je pěkně zakulacené, ale velmi krátké. Čokoládová pražená chuť pokračuje v doznívání, kde se pomalu postupně mění na chmelovou hořkost, doprovázenou navinulými sladkokyselými a později až trpkými tóny chuti. Tato chuť v ústech zůstane ještě nějakou chvilku po napití. Říz průměrný. Pitelnost celkem slušná.

Komentáře a hodnocení