Recenze Staropramen Cool Grep

0
4.5/10

Abych pravdu řekl, docela dlouho jsem se tomuto kousku, po zkušenostech s ostatními radlery, kterých se na trhu objevilo v poslední době mnoho, vyhýbal. Ani nepříjemný zážitek z minulého roku v podobě Cool Lemonu mi odvahy moc nedodal.

V tomto případě však musím konstatovat, že i když byste pro nalezení piva v Cool Grepu museli vyvinout nadlidské úsilí, tak je jeho charakter o dost lepší než u bratříčka Lemonu. Zejména zmizela ona odporná ulpívající drsná hořkost. Bohužel byl z marketingových důvodu cukr nahrazen umělým sladidlem, což je jednoznačně krok zpět vzhledem k tomu, co dělá aspartam se závěrem doušku.

Píšu to u většiny českých radleru a i zde to nebude jinak — Cool Grep je prostě maličko hořčí grepová sladká limonáda, nic víc.

Složení (zde si chemické závody opět pěkně namastily kapsu): Pivo výčepní světlé (voda, ječný slad, ječmen, maltózový sirup, chmelové produkty), fruktózový sirup, ovocná složka 2,2 % (voda, citrónový, grapefruitový a pomerančový koncentrát, kyselina: kyselina citrónová, regulátory kyselosti: citrát draselný, mléčnan vápenatý, uhličitan hořečnatý, přírodní aroma, stabilizátory: karubin, pektin, sladidla: cyklamát sodný, sacharin, Acesulfam K a Aspartam (zdroje fenylaninu), antioxidant: kyselina askorbová, barvivo: karmíny), CO2.

Barva

Oranžovožlutá, kalná.

Pěna

Žádná. Radler zašumí a po sekundě je hladina zcela čistá.

Vůně

Výrazně grepová a citronová.

Chuť, říz

Chuť je nejbližší asi sladké grepové limonádě, začátek je poměrně plný, střední část mírně hořká. Závěru vládne pachuť umělého sladidla zůstávající na patře. Říz střední až silný s “hranatými” bublinkami (patrně příznak dosycení CO2).

Komentáře a hodnocení