Recenze Schwarzenberg 10 %

0
7.57.5/10

Pitelnost výtečná, svěží letní, řekl bych “pracovní” pivo. Oceňuji opravdu povedený krigl, který se nejen dobře drží ale i se z něj dobře pije.

Přiznám se, že během pár týdnů se ze Schwarzenberga stala má oblíbená desítka. Bohužel mi tato radost dlouho nevydržela neboť hospodu, kde jsem si jej pravidelně dával (a odkud pochází recenze), navštívil obchodní zástupce Heinekenu během a dvou dnů veškeré dobroty K Brewery včetně ochutnávek zmizely a byly nahrazeny Starobrnem 11° a Březňákem 10°. Soudě dle výrazů hostů, kteří do podniku chodili na polední menu, jsem nebyl sám, komu tato “změna obchodní politiky” byla proti srsti. Doufám, že snížená návštěvnost majitele pěkně vytrestá za nerozvážný odklon od kvality k zisku.

Poznámka nakonec: Recenze vychází měla vyjít v den 74. narozenin Karla Schwarzenberga ale kvůli zájmu redakce o rozmanitost příspěvků vychází už dnes. Tak dobrou chuť 🙂

Barva

Zlatá, čirá.

Pěna

Pěna je hustá a stabilní. Pěkně kroužkuje.

Vůně

Vůně mírně sladová s chmelovým koncem.

Chuť, říz

Chuť spíše méně plného charakteru odpovídající stupňovitosti, přesto však není ochuzena o nic z toho, co bych očekával od pořádného pilsneru. Začátek je výrazně chmelový, střed sladový a lehce nakyslý…skvělý je ovšem smetanový konec se sladovým dozníváním. Říz střední až slabší, nezdá se to však býti na škodu.

Komentáře a hodnocení