Recenze San Miguel International Premium Lager

0
4.54.5/10

Řekl bych, že je to průměrný a svěží, lehčí ležák do letních španělských večerů na pláž, ve městě na zahrádce, lehkému obědu jako jsou těstoviny, salát, vůbec neurazí, naopak je vítán.

Bohužel jsem nebyl schopen zjistit kde je pivo vyráběno, ale zřejmě ve Španělsku v Barceloně, nicméně původem je firma – pivovar – z Filipín. Nejedná se jen o pivovar, dovážejí spoustu jiných nápojů a potravin, dokonce je v jejich portfoliu i dodávka krmiv a prodej nemovitostí.

Ne, že bych se chtěl dotknout marketingového oddělení San Miguel piva, nicméně nazývat něco „International Premium Lager“, čili dejme tomu minimálně na úrovni Evropy, Premium si mnoho lidí vybaví jako opravdu dobré, výběrové pivo, tak by to chtělo trochu navázat také na kvalitu a chuť, což v tomto případě moc tedy nehraje.

Po hloubějším ostudování bylo zjištěno, že „International“ znamená v tomto případě internacionalizace chuti piva, čili vařit v licencích po celém světě unifikované pivo, které bude všude chutnat stejně. Dobrou chuť tedy.

Barva

krystalicky čirá, žlutá

Pěna

bílá s drobnějšími bublinkami, pomalu se však vytrácí

Vůně

sladká, sladová, možná i lehounce ovocná (meruňka, jablko)

Chuť, říz

slabé tělo s průměrným řízem, sladová chuť, poměrně vodové, ale osvěžující a lehké, konec sladový lehce nakyslý, ale ne nijak extrémně s průměrnou hořkostí.

Komentáře a hodnocení