Recenze Rebel Černý

0
10/10

Neříkám to často ale v tomto případě se mi zdá pivo lehce přechmelené. Tmavým pivům sluší dle mého názoru spíše méně výrazná hořkost chmelová, která je nahrazena kávovou hořkostí ze sladu.

Ve složení dost zamrzí přítomnost pivního kuléru (E150C), který dle mého nemá v produktech slušného pivovaru co dělat a dále konzervantu E300. Přítomen je i cukr. Za složení tedy havlíčkobrodské nepochválím. I tak je však o mírně nadprůměrné tmavé české pivo, jakých v běžném prodeji mnoho není. Uvádět chráněné zeměpisné označení České pivo na obalu však považuji přinejlepším za nevhodné, pochybuji že na pivním kuléru je cokoli tradičního, zvlášťě když jsou dnes už tak snadno dostupné tmavé a barvicí slady různých chutí a barev.

Poznámka: Pro ověření konzistence recenze jsem pivo ochutnal po půl roce znovu a došel v podstatě ke stejnému slovnímu hodnocení s bodovým ohodnocením o půl bodu vyšším.

Barva

Téměř zcela černá, neprůhledná.

Pěna

Pěna je hustá, stabilní a pěkně krémová. Pěnivost je nadprůměrná. Ve sklenici krásně krožkuje.

Vůně

Vůně krásně sladová, hutná. Ucítíte i kávové a několik čokoládových tónů. Později vystupuje i slad.

Chuť, říz

Chuť je poměrně plná, výrazně kávová. Zpočátku lze zaregistrovat i oříškové tóny. Oceňuji, že pivo není sladké ale spíše hořké což zvyšuje jeho zajímavost. Koncem doušku můžete objevit i jakési “cappuccinové” chutě spolu s výraznou chmelovou hořkostí. Obé ještě několik chvil po ochutnání příjemně doznívá…bohužel chmelová hořkost se později změní na ulpívající což není obzvláště příjemné.

Komentáře a hodnocení