Recenze Pilsner Urquell

0
10/10

Pitelnost je dobrá až velmi dobrá.

Recenze byla složena ze čtyřech ochutnávek v brněnských podnicích, které nabízejí dobře ošetřené pivo čepované z tanků. I tak jsme však byli překvapeni dosti rozdílnou chutí mezi podniky. Někde byla plzeň více sladová, jinde více chmelová, jinde bohužel také lehce nakyslá.

Na Bláhovce, která je velkou části konzumentů Pilsneru dlouhodobě považována za nejlepší plzeňskou pivnici v Brně, jsme ke svému překvapení zjistili, že je pivo v rámci testovaných podniků zdaleka nejhorší (výrazně nakyslý konec), což je dosti s podivem neboť jsme na toto místo dříve velmi rádi chodili. Někde mezi tankem a půllitrem se zřejmě stala chyba.

Obecně však lze říci, že pokud si toto pivo dáte v pivnici, kde se o pivo dobře starají, čepují ho z tanků a nemají ho jen jako “doplnění sortimentu”, dostanete dost pravděpodobně slušný ležák českého typu. Jistě, lze snadno nalézt lepší piva v rámci tohoto stylu — je však třeba si uvědomit, že jde o produkci velkého pivovaru, kde není ve hře jen chuť ale zejména náklady a zisk pro zahraničního vlastníka.

Lahvové a plechovkové pivo této značky je na tom bohužel, co se týče chuti, o dost hůře — více než 6 bodů mu dát nemůžeme.

Barva

Zlatá, čirá.

Pěna

Pěna poměrně hustá, pevná. Slušně kroužkuje a opadává velmi pozvolna. Obvykle i po dopití piva nějaká ta pěna zůstane na dně půllitru.

Vůně

Vůně je sladová, lehce nasládlá a lehce chmelová.

Chuť, říz

Chuť sladová, středně plná se středním až vyšším řízem. Konec je chmelový, dobře propojený s tělem piva, hořkost ještě nějakou chvíli doznívá a láká k další konzumaci.

Komentáře a hodnocení