Recenze Pardubický Porter

0
10/10

Pitelnost je výtečná a to i přes velmi vysokou stupňovitost. Pokud máte možnost (Porter je občas k vidění i v Bille), určitě toto pivo vyzkoušejte. Je to zajímavá exkurze do oblasti silných těžkých piv, která se v české produkci menších a středních pivovarů (o velkých raději ani nemluvím) vidí jen zřídka. Ve složení uveden cukr a kyselina askorbová (E300).
Kozumoval jsem celkem dva kousky s odstupem asi měsíce a půl a v obou případech jsem hodnotil stejně, na tu sedmičku se tedy můžete opravdu spolehnout 🙂

Barva

Velmi tmavě rudá, čirá. Barva se však zjišťuje obtížně neboť jde o opravdu hodně tmavé pivo.

Pěna

Pěnivost je velmi dobrá, pěna hustá a stabilní. Krásně kroužkuje. Skvělé na lahvové pivo!

Vůně

Sladová — kávová až do čokoládova, ani stopa po alkoholu. Někde mezi kávou a čokoládou lze ucítit i nějaký ten ovocný (švestka snad?), mírně nakyslý, tón.

Chuť, říz

Chuť velmi plná, těžká — výrazně kávová s čokoládovým, lehce kyselým, koncem. Je to prostě sladová pecka, které když se napijete, tak máte ještě dost dlouho co dělat abyste mohli pojmout všechny chuťové prožitky, které nabízí. Pomalu si užijete sladový začátek, později kávový/čokoládový prostředek a nakonec skončíte v lehkém chmelovém konci, který i přes pořádnou sílu piva nabádá k další konzumaci. Říz je střední, optimální.

Komentáře a hodnocení