Recenze Pardál Kvasnicový 11°

0
5/10

Pitelnost střední. Chuťově mi to (Pinkano by možná nesouhlasil :-)) připomíná poličský ležák, ze kterého byla odstraněna sladkost a byl naprosto zploštěn. Pivo je nevýrazné, bez charakteru a poněkud nudné. Trpká kyselost, která vás zpočátku neruší postupem času více a více vystupuje a ke konci sklenice je už vyloženě nepříjemná — nemáte chuť na další pivo.

Barva 18 EBC, hořkost 35 IBU. Složení: voda, ječné slady, chmel, upravený chmel, pivovarské kvasnice. Cituji p. Janouška z Budvaru: “Pardál kvasnicový ležák – jedná se o světlý nefiltrovaný kvasnicový ležák vycházející z Pardál Echt, na trh byl uveden jako akční produkt na letní sezónu. Dodáván  je výhradně v sudech.”. Jedná se nefiltrované pivo, do kterého se přidávají kroužky — rozkvašená mladina.

Barva

Zlatá, zakalená.

Pěna

Hustá, krémová, pěkně kroužkuje.

Vůně

Obilná, lehce sladová.

Chuť, říz

Chuť je středně až méně plná, pivo je hodně prokvašené a dalo by se říci trochu vodové. Tělo je sladové, se středním řízem a středně dlouhým sladovým dozníváním. Chmelová hořkost spíše méně výrazná, ze začátku doušku lze cítit i mírnou kyselost.

Komentáře a hodnocení