Recenze Opat Čokoládový speciál 13°

0
8.58.5/10

Toto je novinka pivovaru Broumov uvařená v lednu 2011, čili o ní ještě nejsou moc informace nebo zmínky na internetu. Napsal jsem do pivovaru a zjišťuji postup výroby a další detaily. Tímhle směrem se mají udávat pivovary, ne lít do piva limonádu nebo sirup, aby oslovili i ženskou část konzumentů. Tohle pivo lze především doporučit jako „sladkou tečku“. Je dostatečně osvěžující, ale má plnou chuť. Opravdu jsem si chvíli připadal jako v cukrárně nebo kavárně.

Na závěr drobná zajímavost – když jsem pivo ochutnával, přišel do lokálu nějaký muž středních let, zřejmě dělník nebo podobné zaměstnání, evidentně se znal s vrchním. Zasmál se, co že to má na ceduli za pivo napsáno a vyžádal si panáka na ochutnání tohoto piva. Vůni komentoval stylem „Co to je toto? No toto teda“ a po napití zkřivil ústa a okomentoval poznámkou, že toto pivo si člověk může dát jen když má chuť na čokoládu, ale ne když jde a má chuť na pivo, takže si nechal nalít Budějovického Budvara. Smutný to příběh ignorantské části pivařů, kteří mají ochutnávku a jinou dimenzi pod nosem a i tak jí pohrdnou.

Barva

černá jako uhel, neprůhledná

Pěna

hutná, krustovitá, kroužkuje

Vůně

fantastická čokoládová vůně, jakoby člověk přivoněl k horké čokoládě

Chuť, říz

výtečná čokoládová chuť, která je dimenzovaná ještě chutí bonboniéry, cherry a likéru. Hutnější avšak poměrně svěží tělo s čokoládovým koncem, který je opravdu dlouhý (20 minut po dopití piva jsem měl čokoládovou chuť stále na patře). Říz silnější, hořkost je poněkud utopená v čokoládové nasládlé chuti, ale to není vůbec na závadu, naopak.

Komentáře a hodnocení