Recenze Mikkeller / Revelation Cat Cream Ale

0
6.5/10

Pitelnost výtečná, říz střední.

Problémem tohoto piva je pivo samo — nezapadá vůbec do stylu. Cream ale by měl být spíše méně chmelově voňavý, měla by více vystupovat kukuřice (která ve složení je a zřejmě stojí i za lehkým tělem). Barva by celkem seděla, s chutí je to však horší. Odhadem má toto pivo 50 IBU přičemž stylově by mělo být méně hořké, někde kolem 15-20 IBU. Sušší a méně sladové tělo by odpovídalo.

Nebudeme tvrdit, že nám nechutnalo — pivo je to dobré, v rámci stylu “surogovaná IPA” by se nám vcelku pozdávalo, považovat jej však za cream ale je nesmysl a upřímně nechápeme, proč jej pivovar takto kategorizuje. Je to podobné jakobyste uvařili tmavý ležák, který by však byl světlý chutnal po citrusech a voněl po borovici. Prostě mimo mísu.

Barva

Barva lískového ořechu, lehce zakalená.

Pěna

Nižší, přesto hustá, krémová. Pivo pěkně kroužkuje.

Vůně

Krásně ovocná — zejména citrusy a pryskyřice.

Chuť, říz

Tělo spíše méně plné, pivo je hodně prokvašené. Obecně mám rád spíše plnější piva, zde to však funguje neboť menší plnost pěkně funguje se zajímavým charakterem hořkosti. Ze začátku doušku je hořkost hodně výrazná, později se ustoupí do pozadí a růžky vystrčí svěží čisté tělo aby se později vrátila v příjemném zakulaceném dojezdu s dlouhým dozníváním. Nádhera.

Komentáře a hodnocení