Recenze Matuška OP Open Ale

0
7.5/10

Pitelnost výtečná. Velmi vydařený, spíše sušší ejl.

Jedná se o pivo uvařené k příležitosti otevření brněnské multipípové pivnice Ochutnávková pivnice, ve které mají prsty Lukáš Provazník (Elf) a Radek Cejp (Cipis). První jmenovaný dělal výčepního v Hospodě na Božence, kam se slézají ochutnávači z celého Brna na dobře ošetřený škopek a současně působí jako redaktor Pivních recenzí. Druhý jmenovaný měl na svědomí pivní provoz v Klubu Netopýr, kde můžete ochutnat na trojce každý den nějakou dobrotu ať už českou nebo zahraniční (a že tam opravdu bývají i kousky, které jinde neochutnáte!).

Na receptu se Lukáš sám podílel takže se dalo očekávat, že to bude velmi slušně udělané pivo. Kdo Lukáše osobně znáte, tak asi víte, jaké má nároky na kvalitu piva. A kdo ne, tak vám to shrnu do jedné věty — když vám pochválí pivo, tak už to znamená opravdu hodně. Někteří říkají, že je kritický a necitlivý k produktům pivovarů, já bych to nazval spíš upřímností bez jakéhokoli zastírání a postranních úmyslů. Prostě říká, co si o daném produktu myslí.

Ochutnávková pivnice samotná nabízí 8 kohoutů, z toho 3 ejlové, 4 ležákové a 1 starodávnou belgickou pípu pro čepování speciálů. Pro ležáky a ejly je nastavena jiná teplota dochlazování a podobně pečlivě se provozovatelé zabývají i čistotou, způsobem čepování a skladováním piva. Někde se píše, že je Ochutnávková projektem Pivních recenzí, to však není pravda — to si jen Lukáš plní sny o vlastním podniku, kde bude mít poslední slovo co se piva týče.

Barva

Barva zlatá, mírně zakalená.

Pěna

Pěna hustá, stabilní, pivo ve sklenici krásně kroužkuje.

Vůně

Citrustová, grepová a borovicová. Mírně nasládlá a velmi výrazná.

Chuť, říz

Chuť je spíše sušší, ovocitého charakteru s výraznou hořkostí, která dlouze doznívá. Říz střední až nižší.

Komentáře a hodnocení