Recenze Matuška Námořník 15º

0
10/10

Některé vonné složky připomínají pořádně chmelený India Pale Ale. Ostatně právě kupa chmele je to, co má toto pivo s IPA společné. Pitelnost je, i přes silnou voltáž, výtečná.
Chmeleno Žateckým poloraným červeňákem, Premiantem a Agnusem na 55-60 IBU i za pomocí dry hoppingu (chmelení za studena). Název Czech Navy Lager nebo Navy Lager má dle p. Matušky, sládka pivovaru, vyjadřovat cílovou skupinu tohoto piva.

Barva

Tmavě zlatá, kalná.

Pěna

Krémová, stabilní. Pěkně drží a kroužkuje ve sklenici.

Vůně

Nádherná sladová, velmi sladká. Nedokážu to přesně popsat ale pokud jste někdy jedli sladkost typu Marshmallow, tak si můžete představit, jaký druh sladké vůně lze v tomto kousku zaregistrovat. Pivo je na ležák opravdu velmi aromatické.

Chuť, říz

Říz velmi silný, optimální. Plnost je fantastická, piva máte opravdu plná ústa. Krásně sladová, mírně ovocná chuť s hořkým dojezdem, na jehož protějšku však stojí takový náklaďák sladu, že je člověk hořkostí příjemně potěšen místo toho, aby se ocitl nechtíc v jejím zajetí. Později chmelová hořkost pozvolna doznívá přičemž její část zůstává na jazyku lákajíc k další konzumaci. Při delším pití tohoto piva lze rozpoznat lehký hřejivý pocit v ústech po polknutí. Skvělý zážitek!

Komentáře a hodnocení