Recenze Matuška Černá raketa

0
10/10

Alkohol není téměř vůbec znatelný a tvoří jen lehký hřejivý pocit v hrdle několik minut po dopití půllitru. Pitelnost je až nebezpečně skvělá. Další z Matuškových špičkových piv. Takhle kdyby chutnala všechna česká piva, tak by to byl u nás ráj na zemi 🙂 Hořkost 55 IBU, barva 130 EBC. Použity následující slady: český, bavorský, karamelový, karapils a barevný-pražený a chmele žatecký poloraný červeňák, Sládek, Amarillo a Cascade.

Barva

Tmavě hnědá, kalná. Zcela neprůhledná.

Pěna

Hustá, krémová. Krásně kroužkuje.

Vůně

Vůně fantasticky citrusová se stopami borovice. Zajímavé je, že karamel se ve vůni téměř vůbec nevyskytuje. Ucítíte ho teprve až po upití přibližně dvou třetin sklenice.

Chuť, říz

Chuť je skvěle plná. Pivo je husté a velmi hutné, můžete ho doslova kousat. Ze začátku sladový ejlový hořký nástup doplněný jemným leč výrazným řízem propojeným se skvěle kávovým, mírně chemlovým koncem. Nevšední a zajímavé spojení karamelového sladu se svrchně kvašeným pivem. Tato chuť postupně doznívá v ústech a vyvolává nutkání si nechat natočit okamžitě další půllitr, což může být lehce zrádné, uvažujeme-li vysokou stupňovitost vzorku. Narozdíl od většiny tmavých piv není tento vzorek sladký, nýbrž jen plný a sladový, což konzumenta nejen že neunaví, ale i povzbudí k další konzumaci.

Komentáře a hodnocení