Recenze Mandrin Bière Aux Noix

0
10/10

Mandrin je mírně nadprůměrný svrchně kvašený kousek. Lihová chuť mi vadí, nečiní však pivo nepitelným — ostatní chuťové charakteristiky jsou vcelku v pořádku. Ve složení uveden cukr. Ve složení jsou dle Google Translate uvedeny i ořechy (i v názvu — “Aux Noix” — “ořechové”). Pokud tam jsou, tak však nejsou vůbec cítit.

Barva

Barva tmavě oranžová, kalná. Z láhve se postupně utrhla sedlina a rozdrobila se na kousky velké asi 2 mm, které se následně usadily na dně sklenice. Asi to není na závadu, nevypadá to však zrovna pěkně. Raději bych, kdyby byly kvasnice rovnoměrně rozpuštěny v pivu nebo se alespoň shlukovaly do menších celků.

Pěna

Pěnivost dobrá, pěna není sice nijak zvlášť hustá, je však poměrně stabilní.

Vůně

Vůně nádherná, citrusová s chmelovými tóny. Dále můžeme registrovat med, žlutý meloun a sladké jahody. Po upití části sklenice se do našeho nosu vloudí lehký nenápadný karamel.

Chuť, říz

Říz je střední. Tělo bohužel chuťovými kvalitami krásné vůni neodpovídá. Chuť je velmi plná, sladová, je však poměrně kyselá. Výrazně rušivě působí líh ve dvou třetinách doušku, který je možné velmi snadno odhladit. A nemluvím o hřejivém pocitu na patře nýbrž výrazné lihové pachuti. Pivo je pěkně kulaté a bylo by i docela pitelné nebýt té lihové vady. Chmelová hořkost neznatelná.

Komentáře a hodnocení