Recenze Lvivske Bilij Lev

0
4.5/10

Dalo by se říci, že bychom zde měli asi založit novou kategorii — totiž europšenice. Takhle totiž dle mého přesně europšenice vypadá. Neutrální, nevtíravá a bez charakteru, kterého by si konzument mohl všimnout nebo, nedej bože, se ho zachytit a vyžadovat jej!

Dobře vychlazená se asi celkem dá pít, já však sklenici odkládám po několika doušcích z důvodů totální znuděnosti obsahem lahve.

Těžko říci, co výrobce skrývá pod popiskem “ječmen” ve složení — ječný i pšeničný slad jsou totiž uvedeny zvlášť. Že by nesladovaný ječmen? Do witbieru však patří nesladovaná pšenice…tak nevím. Asi zase další pivo z řady hybridních pšenic.

Dle výrobce není obsah alkoholu 4,3 % ale 4,2 %. Ono je tam těch nejasností vůbec více — například původní etiketa uvádí oproti dovozcově ještě navíc “přírodní aromatizátor s extraktem z pšeničného sladu, zahušťovač pektin, oxid uhličitý”. Zde by si slovenská Potravinářská inspekce jistě smlsla.

Barva

Světle žlutá, kalná.

Pěna

Pivo dosti pění, pěna je však tvořená většími bublinami a brzo opadá do tenké vrstvy.

Vůně

Vůně je nakysle sladová s celkem slušnou porcí banánů a hřebíčku.

Chuť, říz

Tělo je neutrálně sladové s mírnou hořkosti závěrem. Chuť je plochá a celkem nezajímavá. Říz střední, později se posunuje spíše ke střednímu až slabšímu.

Komentáře a hodnocení