Recenze Legado de Yuste

0
4/10

Pitelnost střední až nižší. Není to sice až tak nudná “ranní moč s bublinkami” jako některé jiné produkty koncernu Heineken, přesto bych vám doporučil se tomuto pivu vyhnout. Nijak zvlášť si rozhodně nepochutnáte.

Jsem si docela jistý, že jde o normální polotmavý euroležák (vídeňského typu díky použitým sladům), server Ratebeer však uvádí Legado de Yuste jako Belgian ale, případně se můžete setkat ještě s obecnějším Abbey ale. Obé je dle mého chyba protože pivo senzoricky žádné ejlové charakteristiky nevykazuje a celá doměnka stylu vychází z pohádky o vzniku piva, kdy si měl Carlos V., španělský král, přivést do země sládky z Belgie, aby mu vařili pivo. Pokud je Yuste skutečně svrchně kvašené, doporučuji sládkovi navštívit odborného lékaře a nechat si vyšetřit smyslové vnímání a mozkovou činnost.

Poněkud úsměvně působí údaj ve složení “levaduras exclusivas”, tedy “exkluzivní kvasnice”. Vylepšeno stabilizátorem E405.

Barva

Měděná, lehce zakalená.

Pěna

Tvořená většími bublinkami, rychle se rozpadá a později drží jen ve slabé vrstvě.

Vůně

Karamelová, až lehce do kávova. Po alkoholu ani stopy.

Chuť, říz

Tělo piva je sladové, nízké plnosti, konec je mírně nakyslý a je z něj cítit jakási zatuchlina spolu s mírnou hřejivostí. Alkohol je v těle piva dobře ukryt, pivo je však prokvašené mnohem více, než by si zasloužilo a tak je dosti nudné a prázdné. Říz je silný, snad až příliš.

Komentáře a hodnocení