0
5.0/10

Možná někoho překvapí, co je uvedeno u odrážky pivovar. Zatratíme tedy všechny rozpaky a uvedeme si to na pravou míru: Vedoucí pivotéky Jericho v Jemnici, pan Řezáč, si jednoho dne usmyslel, že by si chtěl dle své vlastní chuti uvařit pivo. Tento kousek není domovarnickým počinem, je to uvařeno ve spolupráci s tajemným pivovarem, který mi nebyl sdělen s tím, že to je výrobní tajemství. A tak nám vznikla tato třináctistupňová IPA a pokud mě paměť neklame, jedná se o limitovanou várku.

A teď k samotnému pivu: Dobře pitelná třináctková IPA. Tak se to dá shrnout … Přihlédneme-li k faktu, že je to de facto první pivovarský počin, tak je onen diacetyl, s přivřenýma očima, možno nevnímat. Chmelení chmely Mosaic a Centennial vidím jako dobrou volbu do začátku.

Barva

měděná, pivo čiré

Pěna

bíle našedlá, bublinková, držící

Vůně

chmel, citrusy, lehce broskev

Chuť, říz

Úvod silně nachmelený jak pro každé správné pivo IPA. Libové květinkovo-ovocné tóny nám vprostřed doušku narůstají a zastíní příjemnou chmelovou linii, která v závěru jasně doznívá. Konec se nese v duchu ovocně chmelových tónů, která však po polknutí narušuje máselná pachuť – bohužel diacetyl. Říz střední, tělo průměrné a pitelnost dobrá.

Komentáře a hodnocení