Recenze La Trappe Tripel

0
6.56.5/10

Rozhodně jsem pil už lepší trappisty, ale svým způsobem je tento počin zajímavý svou medovou vůní. Člověk si musí zvyknout na onen prázdný začátek, který okamžitě přehluší poměrně slušný říz (troufal bych si říct jak slabší šampaňské). Je moc příjemné nasávat vůni tohoto piva. Ke konci sklenice nastupuje chlebovitost. Rozhodně by by lo zajímavé tento počin okusit o rok, rok a půl později, jistě by měl jinou a zajímavou chuť.

Klášterní piva je velmi dobré koupit ve větším množství a jelikož se jejich chuť mění s časem, tak je ochutnávat a hodnotit třeba každého čtvrt roku. Je to něco jako archivace vína. O klášterních pivech –trappistech – si povíme v samostatném článku, nicméně nyní je pravých klášterních pivovarů pouze  7 (5 v Belgii + 2 v Holandsku), s nepřílíš velkým výstavem. Je to tedy takový klenot mezi pivy.

Barva

žluto-oranžová, mírně zakalená

Pěna

pěnivá, drží

Vůně

sladce medová s citrusovými tóny a možná i hřebíčkem nebo jiným kořením… velmi příjemné

Chuť, říz

začátek velmi slabý, pak se připojí říz, který trošku dodá tělu plnost a vydrží až do konce, ale i tak je konec ne moc zajímavý. Musím tedy hledat zajímavost ve fázi připojení řízu a rozvinutí chutí a nacházím chlebovitost s kořením a lehkým nádechem medu. Místy připomíná chuť typu Ale. Alkohol je velmi dobře skryt a na konci příjemně hřeje v hrdle.

Komentáře a hodnocení