Recenze Koko Brown

0
10/10

Dle mého perfektně vyvedený kousek, který mě velice překvapil. Původní očekávání bylo lehce skeptické, jelikož je na láhvi napsáno, že byly použity přírodní příchutě, nicméně do procesu vaření byl údajně začleněn pražený kokos, což je evidentní ve vůni i chuťové složce. Výsledek je však fantastický. Takže ano, i na Hawaji umí perfektní piva. Navíc se mi líbí, že zrovna kokosové, jakožto lokální. Děkuji tímto mému bratranci Robertovi, který mi toto pivo dovezl až z Hawaje, bylo by velice obtížné, možná i nemožné jej získat kdekoliv v České republice.

hořkost 28 IBU, použitý slad: premium 2-row, victory, karamelový, mnichovský, čokoládový. Použitý chmel: cascadewillamettewarriormillennium

 

Barva

tmavě měděná, jantarová

Pěna

tmavší, lehce nahnědlá, drží

Vůně

kokosové orgie, které doplňují chmelové odstíny, máslo a čokoláda

Chuť, říz

velice jemná chuť, ve které lze snadno rozpoznat kokos hned v několika podobách – na začátku čerstvé kokosové mléko, na konci sušený kokos a uprostřed mix karamele a čokolády. Říz je střední až nižší, ale perfektně se hodí k celému tělu a vyznění. Konec je také lehce kávový a lehce suchý.  Hořkosti si konzument prakticky nevšimne, pouze závěrečné kávové.

Komentáře a hodnocení