Recenze Kocour Saurus

0
7.5/10

Poměrně povedené silné pivo do podzimních a zimních měsíců. Tělo sice není tak plné jak by se dalo očekávat, nicméně velmi pěkný lehce uzený konec a použití amerického chmele a chmelení za studena dává pivu zajímavý koncept. Určitě stojí za vyzkoušení. Zakoupeno v Brně v prodejně Sklizeno.cz, která má v chlaďáku poměrně rozsáhlý sortiment z pivovaru Varnsdorf i Matuška. Mají tam i jiné dobroty především k jídlu z lokální a domácí produkce sedláků, farmářů, pěstitelů a podobně. Prodejnu můžeme taktéž doporučit, jelikož k dobrému pivu patří i kvalitní a dobré jídlo.

Po konzultaci s Lukášem Provazníkem se pivo zařadilo do kategorie Strong Scotch Ale, jelikož byly použity skotské svrchní kvasnice. Jinak pivo také připomíná silné belgické ale, případně barleywine. Na láhvi uvedeno pouze “speciální zimní pivo”.

Také je na láhvi uvedeno “Bestie, která si nebere servítky. P.S. Nefňukej, že jsme Tě nevarovali” a na pozadí je vyobrazen Tyrannosaurus Rex.

 

Barva

medově měděná, lehce kalná

Pěna

jemně tmavší, drží

Vůně

lehce uzená, slabé náznaky karamelových tónů a lehce alkoholová

Chuť, říz

středně plné tělo se sladkou sladovostí, která se pak mění ve vyšší chmelovou hořkost doprovázenou chutí angreštu, jablek, ananasu. Říz je střední až slabší. Lehká vyuzenost vyvstává až na konci a tvoří tak příjemný uzený konec s hořkým závojem a lehkým hřejivým pocitem v hrdle. Pitelnost je poměrně vysoká díky slabšímu tělu a ovocným chmelovým tónům.

Komentáře a hodnocení