Recenze Kocour Quarterback

0
10/10

Pitelnost je střední až nižší, tohle pivo má opravdu sílu. Musím potvrdit, že nic tak hořkého jsem z české produkce ještě nepil. Srovnám-li tento kousek například se Sierra Nevada Torpedo Extra IPA, zdá se mi Kocour více hořký ač by měl mít početně stejnou udávanou hořkost. Šanci nemá ani chlapácká Zlatá Raketa od p. Matušky.
Co dodat — ve Varnsdorfu opravdu umí, tohle je další dobrý příklad toho, že když se do toho někdo opře, tak může vzniknout skutečná lahůdka.
Quarterback je prý nejvíce hořké pivo uvařené na území ČR (70 jednotek IBU), vznikl za spolupráce Yuseffa Cherneyho z pivovaru Ballast Point ze San Diega, z kraje kde se vaří největší množství extra hořkých piv.

Barva

Tmavě oranžová, kalná.

Pěna

Nepříliš stabilní, nízká — zřejmě vinou vysokého obsahu alkoholu, který stabilitu pěny narušuje.

Vůně

Výrazně ovocná — maliny, jahody, citrony. Konec je lehce sladový.

Chuť, říz

Říz střední až slabší. Chuť famózně plná, ovocná s výraznou hořkostí a hřejivým koncem. Sladovost je příkladná, pivo se dá doslova kousat. Dlouze jej převalujete na jazyku a užíváte si každého doušku. Silná plnotučná IPA jak má být. Hořkost je sice výrazná (pro některé “běžné konzumenty” to bude asi moc), leč dobře zakulacená a nádherně propojená s tělem piva — nijak tedy neruší. Užíváte si postupně krásný chmelový dojezd, jehož se účastní jak jazyk, tak i vaše horní patro. Charakter hořkosti je mírně ulpívající, nikoli však tím obvyklým “europivním” způsobem ale spíše tak, že vás láká k další konzumaci.

Komentáře a hodnocení