Recenze Kocour IPA Samurai

0
7.57.5/10

Pitelnost je excelentní, pivo je velmi svěží a lehké a to i přes ipovou výraznou hořkost. Jde o velmi pěkné pivo typu IPA pro chvíle, kdy chcete více “ale” a méně “india” (ve smyslu obsahu alkoholu). Další povedený kousek z Varnsdorfu. Chmeleno chmelem Centenniel, slad plzeňský a americký. Recepturu piva připravil Ishii Toshi z Japonska.

Co se týče stupňovitosti, není uvedena. Některé zdroje však hovoří o 14º. Potíž je v tom, že v jejich případě jde o variantu Samuraje s 6,0 % alk. a jiným chmelením.

Barva

Zlatá, lehce zakalená.

Pěna

Pěnivost je průměrná, pěna je poměrně hustá a nějakou chvíli ve sklenici vydrží.

Vůně

Výrazně chmelová. Aroma je trochu odlišné od většiny piv typu IPA, které jsme u nás recenzovali. Není tak ovocná, je více chmelová — ostrá, kořeněná. Citrusová vůně je spíše v pozadí a dotváří nevšední charakter piva. Vůně je šťavnatá, svěží a lákající ke konzumaci.

Chuť, říz

Říz je silný a velmi, velmi dobře vyvážený. Pivo je velmi plné, sladové (možná až lehce nasládlé) chuti. Začátek doušku je lehce ovocný (citrony, jahody). Už od počátku navíc cítíte výraznou hořkost (u 14º verze 70-75 IBU), která se později mísí s lehce karamelovým, sladovým koncem.

Komentáře a hodnocení