Recenze Jihlava Radniční speciál Pumpkin Ale 12°

0
6.5/10

Pitelnost je, potom co se do stylu takzvaně vpijete, střední. Tento pumpkin je mojí první exkurzí do stylu, nemohu tedy soudit, nakolik se jihlavští přiblížili tomu, co je obecně vnímáno za “dobrý pumpkin ale”.

Navzdory názorům, které se kolem mě objevovaly v průběhu ochutnávání (“tohle pít nebudu” nebo “moc mi to nechutná”) si dovolím tvrdit, že jde o dobré pivo, jen je třeba se odpoutat od stereotypů, že pale ale má chutnat nějakým způsobem a tohle chutná jinak. Potom si uvědomíte, že jde vlastně o dost zajímavý, ale hlavně v českých zemích neobvyklý, kousek — za odvahu něco takového uvařit skláním sládkovi poklonu.

Použité slady: český, mnichovský, karamelový. Použité chmele: Cascade, Chinook a Hallertau z Nového Zélandu. Ochuceno dýní, skořicí, muškátovým oříškem a koriandrem. Hořkost 22,6 IBU.

Barva

Měděná, kalná.

Pěna

Pěna je hustá, dobře po nalití do sklenice drží a kroužkuje.

Vůně

Lehce ovocitá — dá se snadno odhalit pomeranč a zelené hrozny. K tomu něco muškátového oříšku a karamelu.

Chuť, říz

Tělo je středně plné, sladové, karamelové a ovocné. Abych se přiznal, dýni jsem zde měl dost potíže odhalit, projevila se jen v podobě lehce nakyslé prostřední části doušku, kde se pojila se skořicí. Konec je mírně sušší. Říz střední.

Komentáře a hodnocení