Recenze Jihlava Radniční Amber Ale

0
7/10

Povedené pivo, jen škoda té pěny. Tu dávám však za vinu balení nebo možná špatné várce protože ostatní senzorické dojmy jsou naprosto v pořádku. Potíží u tohoto vzorku je však s balením ještě více — na lahvi chybí údaj o trvanlivosti a objemu a navíc se údaj o obsahu alkoholu liší na webu (5,5 %) a láhvi (6 %).

Použité slady: český, pšeničný, mnichovský a karamelový, chmel žatecký, Cascade a Hallertau z Nového Zélandu. Hořkost 44,9 IBU, barva 35,77 EBC.

Barva

Jantarová, kalná.

Pěna

S pěnivostí má Amber Ale v PET láhvi problém, pěna navíc téměř vůbec nedrží a brzy máte hladinu zcela čirou. Očekávám, že čepovaná varianta tento problém mít nebude, nemohu to však s jistotou tvrdit, dokud ji neochutnáme.

Vůně

Velmi pěkná, výrazná, medovo-švestková s trochou citrusů.

Chuť, říz

Člověk by podle vůně mohl očekávat nasládlou chuť, není tomu však tak. Pivo je chuti spíše chmelové, jen lehoulince sladové (s dochutí vanilky) uprostřed doušku. Závěr se zde vyskytuje v podobě příjemné chmelové hořkosti, optimálně vybalancované. Na rtech vám po polknutí ulpí lehká nasládlost, na jazyku ještě nějakou dobu budete registrovat doznívající hořkost. Říz je střední, optimální.

Komentáře a hodnocení