Recenze Hook Norton Flagship

0
10/10

Nádherně pitelné, výborně udělané vyrovnané pivo. Sice není tak dobře dostupné jako některé jiné anglické ejly, určitě však stojí za ochutnání. Takhle nějak si představuji english-style IPA — příjemně pitelná, dobře nachmelená, třináctka (přibližně).

Obecná poznámka ke stylu IPA: někdy mám pocit, že (zejména kvůli americkému vlivu) se dnes tak trochu vytrácí podstata stylu IPA. Nedomnívám se, že má vypadat jako 19° ejl nachmelený na 100 IBU ale spíše má pořád tvořit jen o maličko silnějšího a více nachmeleného brášku prostého pale ale. Nepopírám sice, že existují příklady dobrých opravdu silných a brutálně nachmelených piv v tomto stylu, často se však setkávám spíše s pivy, která hořkost úplně zabíjí a vypadají spíš jako přihláška do soutěže o nejvíce extrémní pivo než nápoj, na kterém si má konzument pochutnat. Jak se říká — přiměřeně, přiměřeně.

Barva

Zlatá, čirá.

Pěna

Sice ne šlehačkově hustá, přesto však krásně stabilní a pevná. Pivo ve sklenici pěkně kroužkuje.

Vůně

Nádherně ovocná  — maliny, hrozinky a meruňky. K tomu lehká medovost. Opravdu fajn. Při focení piva, poté, co jsem ho nalil, byla vůně cítit na dobrý půlmetr od sklenice.

Chuť, říz

Velmi příjemné plné, lehce nasládlé ovocité tělo s výraznou (odhadem 40-45 IBU) dlouho doznívající hořkostí. Pivo je výrazné, přesto nemáte pocit, že byste se v množství vjemů ztráceli.

Říz střední.

Komentáře a hodnocení