Recenze Harrach Světlý ležák

0
5.57.5/10

Od Světlého ležáku jsem po ochutnání Tmavého ležáku očekával podstatně víc. Tady se tedy Harrach moc nepředvedl, navíc přítomnost chmelových produktů (tedy extraktu) v pivu z minipivovaru vnímám jako dost zbytečný krok špatným směrem. Obecně proti chmelovému extraktu nic nemám (používá jej například Poutník se svou skvělou Vánoční a Velikonoční čtrnáctkou), do piva z malého pivovaru se však nehodí. Od malého pivovaru totiž mimo unikání chuti a ruční výroby očekává každý zejména poctivé tradiční suroviny.
Abych však jen nehanil — je dost možné, že jde jen o nepovedenou várku. Jakmile bude příležitost, ochutnám tento kousek znovu.

Barva

Tmavě zlatá, kalná.

Pěna

Pěnivost je průměrná, pěna se vytvoří jen v tenké vrstvě a příliš dlouho se na hladině neudrží. Škoda.

Vůně

Přijemně nasládle sladová. Zajímavé je, že já i jeden další človek po nalití ucítil karamel ač jde o světlé pivo. Ve vůni je bohužel i mírně cítit líh.

Chuť, říz

Chuť je sladovo-chmelová, mírně nakyslá. Plnost piva je střední, chuťový zážitek není příliš výrazný a poměrně rychle odezní. Konec každého doušku je sladový se středně výraznou chmelovou hořkostí. Říz je spíše slabší.

Komentáře a hodnocení