Recenze Great Divide Yeti Imperial Stout

0
8.5/10

Yeti je jako tlustý člověk. Rádi se s ním budete kamarádi ale mnoho takových přátel mít nechcete. Pivo je výtečné, přímo skvělé. Kvůli až brutální plnotučnosti bych však množství ke konzumaci doporučoval někde kolem 1 dcl, třetinka je na jednoho člověka snad až trochu moc.

Tak či tak je to výtečná ukázka toho, co vznikne, když se do stoutu pustí americký sládek zvyklý u všech surovin otáčet pomyslný knoflík množství na “MAX”. Rozhodně doporučuji k vyzkoušení.

Barva

Černá. Zcela černá, neprůhledná.

Pěna

Krásně hustá, hnědá, stabilní a zcela krémová. Drží ve sklenici dlouhé minuty a krásně kroužkuje.

Vůně

První, co mě napadlo, když jsem lahev otevřel bylo “Cascade!” protože ovocně-chmelová vůně je vskutku fantastická! Dalšími složkami krásné vůně je lehká obilnost a opravdu mnoho kávových a čokoládových tónů. Alkohol je místy znatelný, ne však v rušivém množství.

Chuť, říz

Chuť tohoto kousku má několik úrovní. První “zásah” dostanete, když se vám doušek dostane do úst. Cítíte takovou plnost, že máte pocit, jako byste pili jogurt a ne pivo. Později se vám na jazyku rozvine krásná kávová chuť s lehkou čokoládou v závěru. Chuťová symfonie dále pokračuje dosti výraznou hřejivostí. Všechny chuťové složky vám poté ještě dlouhé minuty doznívají v ústech a lákají k další konzumaci.

Komentáře a hodnocení